Męski ubiór klasyczny

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ na początku była skrzętnie ukrywaną przed światem. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla niższych warstw społecznych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule szyte były z lnów oraz bawełnianych płócien. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z upływem czasu stawiano jednak na skromność w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które wyparły efektowne jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W nieco wygodniejszym ubiorze świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Wyszczuplone sylwetki koszul są bestsellerami, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Z łatwością można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. W sezonie zimowym warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom nasi klienci z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje.